OD 1.8.2022 DO 4.9.2022 JE HUMANITARNO SKLADIŠČE ZAPRTO ZARADI LETNEGA DOPUSTA

AKCIJA ZBIRANJA SREDSTEV BO POTEKALA V ČASU URADNIH UR SKLADIŠČA

MINEVA LETO DNI PRISOTNOSTI VIRUSA

Ponedeljek, 22. marec 2021

4. marca 2020 je bil v Sloveniji odkrit prvi primer okužbe z novim virusom SARS-Cov-2. Od takrat naprej se je naše življenje precej spremenilo in to na vseh področjih. Tudi na področju dela RKS OZ Škofja loka, kjer še vedno upoštevamo vse predpisane ukrepe in priporočila NIJZja in Ministrstva za zdravje za preprečevanje širjenja okužbe z virusom Covid-19.

Skladno z omenjenimi ukrepi, aktivnosti RKS OZ Škofja Loka potekajo na drugačen način, zato vas prosimo, da si pred napovedanimi aktivnostmi, aktualne informacije poiščete in preberete na naši spletni strani ali pa nas pokličete na 04 51 70 650 ali 051 454 929 oz. po e pošti: sk.loka.ozrk@t-2.net in vam bomo posredovali ustrezne informacije.

Hkrati vas obveščamo, da je skladišče s humanitarno pomočjo odprto le ob delitvah prehranskih paketov, za uporabo pa veljajo vsi predpisani ukrepi. Razdeljevanje ostale humanitarne pomoči poteka po predhodnem telefonskem klicu in potrditvi termina.

Prav tako potekajo tečaji Prve pomoči za voznike motornih vozil in tečaji Prve pomoči za podjetja.

RKS OZ Škofja Loka je tudi eden od organizatorjev terenskih krvodajalskih akcij, zato vse krvodajalke in krvodajalce obveščamo, da še vedno velja predhodno telefonsko naročanje za odvzem oz. darovanje krvi saj tako potencialno zmanjšujemo možnost prenosa corona virusa oz. virusa covid-19.

V tem času pa so s pobiranjem članarine za leto 2021 začele tudi naše Krajevne organizacije Rdečega križa, vendar v "brezstični" obliki, torej brez potrebnega podpisa. Prav tako pa ste nekateri na dom prejeli položnice, s katerimi je plačilo članairine še veliko bolj varno, sploh če le to opravite z uporabo elektronskega bančništva.

Hkrati vas prosimo da tudi sami, še vedno upoštevate osnovna navodila za preprečevanje širjenja corona virusa: ustrezna varnostna razdalja, nošenje zaščitnih mask in razkuževanje rok.

Hvala za razumevanje in ostanite zdravi.