RK Slovenije
Območno združenje Škofja Loka

Kidričeva cesta 1, 4220 Škofja Loka

Telefonska številka:
+386 (04) 51 70 650


E-Pošta: sk.loka.ozrk@t-2.net in ozrk_skloka@t-2.net in sk.ozrk.loka@t-2.si

Št. TRR: 07000-0000187397
Davčna številka: 39268543
Matična številka: 5148880

Upravljanje piškotkov

Uradne ure pisarne:
Ponedeljek: od 8.00 do 12.00

Sreda: od 8.00 do 12.00 in od 13.00 do 16.00

Petek: od 8.00 do 12.00


Uradne ure skladišča:
Sreda: od 11.00 do 12.00

 



 

VABILO NA KRVODAJALSKO AKCIJO - POLETJE 2024

Biti del krvodajalskega moštva pomeni biti del ogromne družine, ki ima več deset tisoč članov in ki na prvo mesto postavlja skrb za sočloveka in zdravje. Krvodajalsko moštvo je nujno in nepogrešljivo v vseh zdravstvenih programih, kjer se za zdravljenje potrebuje kri in krvne pripravke.
Postani del moštva in pridi na naše poletne krvodajalske akcije:


- 19.6.2024 in 20.6.2024 Športna dvorana Poden Škofja Loka
- 26.6.2024 Osnovna šola Železniki
- 2.7.2024 Osnovna šola Poljane
- od 15.7. do 17.7.2024 Osnovna šola Škofja Loka-mesto
- 2.9.2024 in 3.9.2024 Poslovna stavba Ika v Žireh


Hvala vsem, ki darujete kri.

Krvodajalstvo je nepogrešljivi del transfuzijske službe, ki se kot del zdravstvene dejavnosti mora izvajati nepretrgoma. Vse od marca 2020 dalje se krvodajalske akcije izvajajo skladno s priporočili o varnem zbiranju krvi. Krvodajalci ste vabljeni na odvzem prek sms vabil, lahko pa pokličete in se naročite sami. S predhodnim klicem se preverijo pogoji za darovanje in doreče datum z uro odvzema. Ob prihodu na odvzem se ponovno preveri ustreznost za darovanje in izmeri telesna temperatura, kakor se je to izvajalo že v preteklih 6 mesecih.

 

Kdo lahko daruje?

Kri lahko daruje vsaka oseba:

med 18. in 65. letom starosti,
ki tehta vsaj 50 kg in
je dobrega zdravja;
moški na vsake 3 mesece,
ženske na vsake 4 mesece.

 

Kdo ne sme nikoli darovati krvi?

Osebe, okužene z virusom HIV, in njihovi spolni partnerji.
Osebe, ki so si kadar koli vbrizgavale droge.
Moški, ki so imeli spolne odnose z drugimi moškimi. (pojasnilo)
Osebe, ki za spolne odnose prejemajo plačilo ali drogo.
Osebe, okužene z virusom zlatenice (hepatitis B in C).

 

Kako poteka odvzem krvi?

Ob vsakem obisku morate imeti s seboj osebni dokument (osebno izkaznico, potni list, …), ki ga boste predložili ob vpisu.

Po vpisu vam bomo preverili koncentracijo hemoglobina v krvi in vam ob prvem obisku določili orientacijsko krvno skupino AB0. Skupaj bomo pregledali medicinski vprašalnik ter vam izmerili krvni pritisk. Na podlagi opravljenih meritev in medicinskega vprašalnika se odločimo o primernosti za darovanje krvi. Sam odvzem traja od 5 do 10 minut in praviloma ni boleč. Vbodno mesto naj ostane previto s kompresijskim povojem vsaj dve uri po končanem odvzemu.

Nasveti po odvzemu krvi

Po odvzemu boste v jedilnici ob prigrizku počakali vsaj 20 minut, da se prepričamo o vašem dobrem počutju po odvzemu.

Na dan odvzema krvodajalcem svetujemo počitek in odsvetujemo težje fizične napore npr. športne aktivnosti, težje delo, delo na višini, potapljanje, maraton… Priporočamo, da poskrbite za večji vnos tekočin in počitek. Telo nadomesti celice v nekaj dneh po odvzemu, tekočino pa že v nekaj urah po odvzemu.

Neželeni učinki darovanja krvi so redki.

Pojavi se lahko omotica, vrtoglavica, slabo počutje, včasih tudi izguba zavesti/kolaps. Ti učinki so prehodni in ponavadi po ustrezni oskrbi krvodajalca (namestitev v ležeči položaj z dvignjenimi nogami, počitek, nadomeščanje tekočine..) povsem izzvenijo. Na mestu vboda v žilo lahko nastane podplutba ali drugi redki lokalni zapleti (poškodba živca, trmboflebitis, punkcija arterije…).

Podeli:
Znamka Aplikacija Daruj kri Telekom Slovenije Canon Revoz BESSY Anonimna e-prijava nasilja v družini Lek Pošta Slovenije NLB KRKA Tuš SKB NLB Vita Unicredit bank Luka Koper Si.mobil Petrol Mercator BSH BTC SAZAS Geoplin Medis MINT mitja Stopimo skupaj MDDSZ Sklad

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

OZRK Škofja Loka