Letovaje in taborjenje 2022

TABORJENJE MARINDOL 2023

24.7.2023 - 31.7.2023

Zdravstveno letovanje na Debelem rtiču je potekalo od 28.6. do 5.7.2022. Letovalo je 37 otrok v spremstvu petih mentoric. Sredstva so prispevali ZZZS, krajevne organizacije, občine in starši otrok.  Mentorji so predhodno prejeli sezname otrok, razporejenih v 5 skupin, in bili na krajšem sestanku seznanjeni s pomembnimi informacijami – zdravstvenimi stanji otrok, navodili za prejemanje medikamentozne terapije, vedenjskimi posebnostmi, ipd. Ob prihodu v letovišče so se s strani pedagoške vodje seznanili še z vsemi ostalimi pomembnimi informacijami glede obiska zdravnika in prevoza v bolnišnico, če je iz zdravstvenih razlogov to potrebno. Skupaj z otroki so pred nastanitvijo po sobah v paviljonu Morska zvezda na krajšem sestanku obnovili pravila letovišča, ki jih je na letovanju potrebno spoštovati, jih seznanili s časovnim razporedom obrokov v jedilnici, urnikom dopoldanskega in popoldanskega koriščenja bazena. Predhodno so preverili tudi plavalne sposobnosti mlajših otrok.

Vreme je bilo cel teden ugodno za kopanje, ob večerih so aktivno sodelovali na vodenih večernih programih, organiziranih v amfiteatru. V času med dogovorjenimi vsebinami so se otroci zabavali z igranjem namiznega tenisa in namiznega nogometa pred paviljonom, igranjem družabnih iger, spremljevalci pa so izvedli še nekatere druge aktivnosti, kot so npr.: igre v vodi, risanje, barvanje svečnikov iz gipsa z morskimi motivi, izdelovanje zapestnic in ogrlic na plaži, pohod po palčkovih poteh in iskanju sporočilc v gozdičku letovišča, pohod v Ankaran in nazaj, spletanje kitk, praznovanje rojstnega dne, branje večernih pravljic po sobah za mlajše otroke. Organizirali so tudi izlet z barko do Kopra, kjer so si po skupinah ogledali mestno jedro, obiskali trgovino in stojnice.

Vodja in mentorji so svoje delo opravili odgovorno, strokovno in korektno, v skrbi za varno preživljanje letovanja ter dobrega počutja otrok. Razen nekaj nesoglasij med otroki, ki so jih uredili sproti, ni bilo posebnih vedenjskih težav pri posameznikih, ki bi rušile skupinsko dinamiko. Otroci so se v torek ob prihodu poslovili dobro razpoloženi ter s pozitivnimi vtisi na letovanje.

Brezplačno letovanje med jesenskimi počitnicami

V Zdravilišču RKS Debeli rtič so pripravili vse potrebno za namestitev otrok in izvedbo brezplačnega letovanja, pripravili pa so tudi pester animacijski program v času od 29. oktobra do 5. novembra 2022. Prav v času jesenskih šolskih počitnic bomo v sodelovanju z RKS organizirali letovanje s pomočjo namenskih sredstev FIHO 2022, dodatno pridobljenih sredstev Radia 1 ter namenskih sredstev akcije PJM. Iz našega območnega združenja bo letovalo 8 otrok.

Od 4.11. do 11.11.2022 bomo 4 starostnikom omogočili letovanje na Debelem rtiču, in sicer z namenskimi sredstvi FIHO 2022, namenskimi sredstvi akcije PJM in dobrodelnega koncerta RKS.